Цілі і завдання

Центру колективного користування науковими приладами ННЦ ХФТІ (ЦККНП)
Аналітичне матеріалознавство наноструктурних систем ядерної енергетики

 

ЦККНП

Цілі і завдання

Устаткування

Публікації

Центр колективного користування науковими приладами ННЦ ХФТІ НАН України Аналітичне матеріалознавство наноструктурних систем ядерної енергетикимає: трансмісійні електронні мікроскопи JEOL JEM-100СХ, JEM-2100, скануючий електронний мікроскоп JSM-7001F та обладнання для пробопідготовки.

Головне завдання центру – дослідження мікро та нано механізмів радіаційних пошкоджень, створення радіаційно-стійких матеріалів, а також наноструктурні дослідження. Ці дослідження актуальні та належать до переліку пріоритетних наукових напрямів України, які визначають енергетичну безпеку країни та належать до комплексних програм НАН України.

Опромінення конструкційних матеріалів на електростатичних прискорювачах за температур експлуатації реакторів створює безпрецедентну можливість зміни мікроструктури, механічних властивостей і навіть зовнішніх розмірів конструкційних компонентів за рахунок розпухання, росту, повзучості. Деградація первісних властивостей матеріалів та втрата радіаційної стійкості обумовлені радіаційно-індукованою еволюцією мікроструктури та мікрокомпозиційного складу.

 

 

ЦККНП

Цілі і завдання

Устаткування

Публікації